Docker Captain – Damian Naprawa

W czerwcu zostałem wyróżniony tytułem Docker Captain. W tym artykule dowiesz się, co oznacza tytuł Docker Captain oraz jakie korzyści z tego płyną dla całej społeczności wKontenerach.


Kim jest Docker Captain?

W czerwcu 2022 trzymałem od firmy Docker nagrodę i tytuł Docker Captain. Tytuł ten Docker przyznaje wybranym ekspertom na całym świecie, którzy są najlepszymi specjalistami od technologii oraz wykazują zaangażowanie na rzecz społeczności.

Tytuł Docker Captain nadawany jest na podstawie rekomendacji, wykazania eksperckości w temacie Dockera i kontenerów, działania na rzecz społeczności oraz dzielenia się wiedzą. Docker Captains są ambasadorami Dockera i mają pierwszeństwo w dostępie do nowości i informacji o produktach.

Docker Captain nie tylko posiada wiedzę ekspercką, ale również jest zaangażowany w dzielenie się tą wiedzą ze społecznością Dockera. Szerzy wiedzę z Dockera poprzez prowadzenie bloga, pisanie książek, prowadzenia kursów itp. Docker Captain Damian Naprawa szerzy wiedzę tworząc społeczność wKontenerach – dzięki temu wspiera realizację misji Dockera.


Jakie Ty masz korzyści z tego, że jestem Docker Captain?

Docker Captain Damian Naprawa to nie tylko wyróżnienie, ale też ogromne korzyści dla społeczności wKontenerach. Członkowie mojej społeczności skorzystają na tym:

  • Mając bezpośredni kontakt z firmą Docker oraz bliższy kontakt z innymi Docker Captains – będe w stanie przekazać jeszcze więcej wiedzy.
  • Nowe produkty i funkcjonalności są konsultowane w gronie Docker Captains. Będę mógł przekazać z pierwszej ręki planowane usprawnienia i nowości.
  • Docker Captains mogą zgłaszać sugestie w sprawie rozwoju produktów. Wspólnie możemy mieć wpływ na rozwój Dockera! 

Jednym zdaniem – społeczność wKontenerach zyskuje ambasadora i mediatora do komunikacji z międzynarodową społecznością skupioną wokół Dockera i kontenerów.

Docker Captain Damian Naprawa

Kiedy po raz pierwszy odkryłem Dockera? Jaka jest moja ulubiona komenda Docker CLI? Poznaj lepiej Docker Captain Damiana Naprawę w tym artykule.


Docker Captain Damian Naprawa – czym się zajmuję?

Docker Captain to ekspert z dziedziny Dockera. Jednak na tym nie kończy się moja wiedza. Jestem Software Architectem i praktykiem z wieloletnim doświadczeniem. Na co dzień odpowiadam za projektowanie wysokodostępnych aplikacji, działających w oparciu o kontenery z wykorzystaniem infrastruktury w chmurze.

Posiadam certyfikaty Docker Certified Associate (DCA), Certified Kubernetes Application Developer (CKAD) oraz Certified Kubernetes Administrator (CKA). Wystąpiłem w roli prelegenta na wielu konferencjach, m.in.: 4Developers, DevOpsDays Warsaw czy Warszawskie Dni Informatyki. W moich szkoleniach brali udział specjaliści z ponad 200 firm.

Moja wiedza nie kończy się więc na Dockerze – nauczę Cię wszystkiego, co potrzebujesz wiedzieć na temat konteneryzacji. Od kilku lat prowadzę bloga wKontenerach.pl, a także tworzę podkast Więcej Niż Konteneryzacja. Jestem autorem obszernych kursów online: Docker Maestro, Kubernetes Maestro oraz Helm Maestro, które wprowadzą Cię od podstaw w świat konteneryzacji.


Szkolenie, które nauczy Cię wykorzystywać Dockera i kontenery w codziennej pracy

Docker Maestro - zostań Maestro kontenerów i Dockera

Kurs Docker Maestro wprowadzi Cię od ZERA do świata kontenerów i nauczy czegoś więcej niż podstawy. Przeznaczony jest dla Programistów, DevOps-ów, administratorów, którzy chcą:

nauczyć się od ZERA Dockera i zrozumieć konteneryzację, stopniowo przechodząc w bardziej zaawansowane tematy

poszerzyć swoją wiedzę związaną z Dockerem o zaawansowane tematy jak: bezpieczeństwo, orkiestracja, dodatkowe narzędzia w pracy z kontenerami, automatyzacja czy mechanizmy wykorzystywane przez Dockera pod spodem


Zrozumiesz niezbędną teorię oraz wykonasz dużo praktycznych ćwiczeń 

Docker Maestro zawiera dużo praktycznych ćwiczeń, od prostych deploymentów, aż po ZAAWANSOWANE schematy pokrywające bezpieczeństwo kontenerów czy konfigurację sieciową pomiędzy kontenerami. Nauczysz się:

✅ Pisać optymalne i lekkie Dockerfile wykorzystując technikę multi-stage

✅ Debugować kontenery, rozwiązywać problemy z siecią poprzez przydzielanie odpowiednich limitów oraz wymuszeń

Konfigurować proces CI/CD do automatycznego budowania, skanowania i dodawania obrazów do repozytorium

✅ Najlepszych praktyk w pracy z Dockerem, tak aby zadbać o bezpieczeństwo obrazów oraz całego środowiska dockerowego

✅ Pracy z architekturą mikroserwisową – uruchomisz wiele skonteneryzowanych usług jednocześnie z pomocą docker-compose

✅ Jak ułatwić sobie codzienną pracę z Dockera z wykorzystaniem dodatkowych narzędzi

Trików i ciekawostek, które warto wykorzystywać na co dzień

Ponadto otrzymasz dostęp do społeczności wKontenerach, w której jest już około 400 członków. Dostaniesz wsparcie i odpowiedzi na Twoje pytania od Docker Captain Damiana Naprawy oraz społeczności.

Więcej szczegółów znajdziesz na stronie DockerMaestro.pl..

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *