Mirantis przejmuje Docker Enterprise

13 listopada 2019 roku,  świat obiegła informacja o tym, że Mirantis wykupił platformę Docker Enterprise wraz z pracownikami, klientami oraz partnerami biznesowymi. Kwota tej transakcji nie została oficjalnie ujawniona.

Z punktu technicznego, w skład zakupionego Docker Enterprise wchodzą Docker Enterprise Engine, Docker Trusted Registry (DTR), Docker Unified Control Plane (UCP), Docker CLI.

Czym dotąd zajmował się Mirantis?

Mirantis to dostawca rozwiązań cloudowych. Ma w swojej historii zarówno wzloty i upadki. Zaczynał od dostarczania platformy OpenStack. Obecnie skupia się na Kubernetes as a Service w rozwiązaniach multi-cloud oraz on-premise. Do tej pory, firma Mirantis zatrudniała 450 pracowników. Wraz z nabyciem Docker Enterprise,  Mirantis przejmuje 300 pracowników Dockera.

Więcej o różnicy pomiędzy Docker Community a Docker Enterprise znajdziesz TUTAJ

Czy Docker całkowicie znika z rynku?

Docker nadal będzie istnieć na rynku jako niezależna firma. Jak informują przedstawiciele Dockera, działalność firmy powróci do korzeni i skupi się obecnie na rozwoju narzędzi i rozwiązań dla developerów. Oznacza to, pracę nad rozwojem Docker Desktop oraz Docker Hub.   Warto zaznaczyć, iż dział marketingu i sprzedaży nadal pozostanie odseparowany, aż do czasu całkowitej integracji.

Co to oznacza dla użytkowników Dockera?

Zapewne większość z nas wykorzystuje wersję Docker Community. W praktyce dla nas, użytkowników, nie wprowadzi to żadnych zmian. Mirantis oraz Docker będą wspólnie pracować razem nad rozwojem open-source.


.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *